Knižní inspirace 2

by - dubna 27, 2020


O této knize jsem se dozvěděla díky jedné ze zahraničních umělkyň, kterou už nějakou dobu sleduji. Dala jsem na její doporučení a knihu si přečetla. A nelituji toho. Je plná inspirace a zajímavých rad. Líbila se mi stejně jako autorova druhá kniha "UKAŽ, CO DĚLÁŠ", která pojednává o tom, jak se nechat objevit a sdílet svoji kreativitu. Obě knihy se mi četly dobře a taky poměrně rychle. Text je doprovázen obrázky, fotkami, citáty různých lidí a různými kresbami. Na knize se mi líbí autorova upřímnost, to, že jde rovnou k věci a vše řekne narovinu. Kniha obsahuje praktické rady a tipy. Obsahuje vlastně deset rad nebo spíše principů, jak se ponořit do kreativního světa a s něčím začít. Jak vlastně něco vytvořit. Můžu říct, že pro mě kniha byla přínosem a zároveň i motivací. Připomněla mi, že stačí prostě začít, i když vlastně ještě nevíte s čím. Každý nápad se rodí z ničeho a vznikne z toho něco. Rodí se vlastně jen z vaší myšlenky. A čím déle budete otálet, tím spíš se nápad vypaří a vy ho nikdy nezrealizujete. Začněte hned, ať je to cokoliv a nechte se inspirovat ostatními. O tom vlastně kniha je. Takzvaně "ukradnout" něčí dílo a udělat to po svém. V dnešní době jde těžko být originální, když už existuje tolik věcí a nápadů. Když do toho ale vložíte kousek sebe, přidáte svému dílu autentičnost a to je podle mě to, co dělá váš výtvor originálním. Každý máme svůj styl, nebojme se toho využít.
(Ale hlavně pozor na autorská práva, je špatné něčí dílo vydávat za svoje, pokud si přečtete knihu, pochopíte, co se snažím říct - i když tohle se dá pochopit samo o sobě, ale v knize je to vysvětleno mnohem lépe).

Na konci knihy najdete doporučení na další zajímavou četbu a "vystřižené scény" (to, co se do knihy nedostalo).


Za tuto knihu moc děkuji knihkupectví MEGAKNIHY. Pokud se Vám kniha líbila, seženete ji zde za super cenu. Jeden z důvodů, proč mám Megaknihy ráda je ten, že zde najdete také spoustu zahraničních knih v angličtině, takže pokud nějakou takovou sháníte, určitě se podívejte na jejich eshop :) 


BEZ OBALU - BARBORA TLUSTÁ

Jelikož jsem velký zastánce ZERO WASTE a nějakou dobu se o toto téma zajímám, připadalo mi jako samozřejmost tuhle knihu ve své knihovně mít a přečíst si ji. Odpad jsem omezila co to jen šlo a v této oblasti se vzdělávám pořád, prakticky každý den. Například co se týká odpadu v kuchyni, tam je stále co zlepšovat. Tahle kniha ale není jen o tom, jak omezit odpad, je i o tom, jak ho využít - upcyklovat (vhodnější definici najdete v knize nebo třeba na internetu). Kniha je spíše pro začátečníky, ale i pokročilejší si tam najdou své. I když já už začátečník nejsem, kniha pro mne byla i tak užitečná a dozvěděla jsem se nové věci. Díky knize se teď budu asi nejvíce soustředit na využití odpadu. Jeho omezení už mi tolik nedělá problém - jak jsem odpad omezila si můžete přečíst v mých předchozích článcích zde, ale když už nějaký odpad vyprodukuji, bylo  by fajn se zamyslet, jak ho dále využít. Například když už jsem si koupila pití v pet lahvi, nechala jsem si ji a používám ji místo konvičky na zalévání kytek. Když si koupím něco v zavařovací sklenici, tu si nechám a používám na bezobalové nakupování a tak dále. Takových tipů je v knize spoustu. Zároveň tam najdete třeba i návod na domácí čistič nebo osvěžovač vzduchu a mnohem víc. Zkrátka praktické rady a tipy, a taky spoustu užitečných informací.


ZEN JAK SVIŇ* - MONICA SWEENEY

Kniha, co vás dobře pobaví a ukáže vám, že je třeba některé věci brát s nadhledem. Je to interaktivní kniha, kam můžete dokreslovat a doplňovat. Řekla bych, že ve mně vzbudila i dávku optimismu. K této knize asi není třeba psát více. Jen pokud nejste zastánce sprostých slov, asi to nebude nic pro vás. 
  
Zaujala vás některá kniha? Pokud ano, která a proč? Dejte mi vědět do komentářů. 
Díky, že jste věnovali čas mému článku a doufám, že se uvidíme brzy u dalšího, všem přeji krásný den :)

You May Also Like

1 komentářů