Tipy na čtení

by - února 01, 2020


Manifest - Annie Tarasova

Annie sleduji už nějakou dobu na instagramu a můžu říct, že je skvělá. Nejen ona, ale i její umění. Tuto knihu napsala ručně a sama ji i ilustrovala. Před nějakou dobou spustila svůj web DreamyMoons. Co mě opravdu potěšilo je to, že z každé objednávky bude věnovaná část peněz na vysazení stromů. 
Kniha je rozdělená na dvě části. První část obsahuje informace o manifestaci (něco jako "jak si správně přát") a druhá část je určená k vypracování - zodpovězení otázek, vytvoření vision board a k psaní poznámek v jednotlivých oblastech života (vztahy, kariéra, osobní život, domov,...). Není to úplně klasická kniha, ale do tipů jsem ji musela zařadit. O manifestaci se sama již delší dobu zajímám a informace v knize pro mě byly přínosné, ačkoliv jsem většinu z toho už věděla. Moc se mi líbí i ta interaktivní část, kde si můžete dokumentovat celou cestu od sepsání svého přání až do jeho splnění. 

Výhody: Podpoříte malého podnikatele, vysadíte strom, do rukou se vám dostane kousek opravdové magie (knížka je opravdu nádherně zpracovaná).

Nevýhody: Pro někoho možná cena a také dovoz ze zahraničí (snažíme se nakupovat lokálně, protože to má menší dopad na planetu, znáte to).No. More. Plastic. - Martin Dorey

Za knihu děkuji knihkupectví Megaknihy. Najdete ji zde.
Plasty. Téma, které teď najdete úplně všude. Jelikož sama píšu o zero waste a tak dále, chtěla jsem se v tomto směru trochu více vzdělat. Tato kniha mi proto přišla jako skvělá volba. Najdete v ní spoustu faktů a zajímavých informací. Pokud chcete vědět jak se zbavit plastů a zajímáte se o udržitelnost , doporučuji právě tuto knihu. Spousta informací vás překvapí a nad některými čísly vám zůstane rozum stát. Je to opravdu zajímavé čtení, zdroj informací, které jen tak někde neseženete a donutí vás to se nad sebou trochu zamyslet.
Sbohem, věci - Fumio Sasaki

Fumio popisuje, jak jeho život vypadal dříve a jak vypadal po tom, co se stal minimalistou a také proč se jím stal. Najdete zde také 55 užitečných tipů, které vám pomůžou dát svým věcem sbohem nebo 12 změn, ke kterým došlo, když se autor zbavil svých věcí. Minimalismus se snažím praktikovat již delší dobu. Sama tedy mohu potvrdit, že zbavování se věcí vám může celý život ulehčit. I když ze mě nikdy nebude úplný minimalista, má to něco do sebe. Zkrátka se nebudete tolik rozptylovat věcmi, ale budete se soustředit na důležitější věci (zážitky, vzpomínky, přítomný okamžik). 


Introvertův rok - Michaela Chung

Byla to první kniha, na kterou mi v knihkupectví padl zrak, když jsem vešla. Tak jsem ji hned popadla, prolistovala a koupila. Můžu ji doporučit všem introvertům ale i extrovertům. Možná extrovertům obzvlášť a to hlavně proto, aby pochopili nás introverty. A introvertům ji doporučím proto, že se v tom prostě najdete a uvědomíte si, že přece jen někdo vám rozumí. Kniha je rozložená do jednoho roku. Kapitoly josu rozdělené na měsíce a každý měsíc obsahuje jedno téma. Například Duben - obnova energie, Květen - rozkvět. Měsíc je rozepsaný do jednotlivých dní. V každé kapitole najdete tipy na čtení (knižní koutek), otázky k zamyšlení a koláček štěstí. 
Autorka knihy je také introvert a dokonce píše i blog - Introvert spring.
Koktejl štěstí - Iva Lecká

Pokud hledáte motivaci, inspiraci a nakopnutí, tak v tom vám pomůže právě tato kniha. Narazila jsem na ni v knihkupectví, ani jsem si ji neprolistovala a nepřečetla zadní stranu (což většinou dělám) a rovnou jsem si ji koupila. Soudila jsem knihu podle obalu, ale v tomhle případě se to opravdu vyplatilo. První půlka knihy jsou užitečná moudra autorky a druhá půlka obsahuje "Recepty na štěstí" od různých lidí, ať už známých nebo neznámých. V knize se celkově pojednává o štěstí a různých oblastech života a nejen to (sebedůvěra, láska, peníze). Musím říct, že první půlka se mi líbila víc, se spoustou věcí jsem se ztotožnila a při čtení jsem se několikrát přistihla, jak v hlavě reaguji slovem "přesně!".
Snad pro vás moje tipy na čtení byly užitečné a do komentářů mi můžete dát vědět, co čtete vy :)
You May Also Like

2 komentářů

 1. Skvělé tipy! :) Nejradši bych si koupila každou z těchto knížek, už jen z tvého popisu mám pocit, že s knížkami bych souznila i já ♥ Já jsem během ledna přečetla Eko průvodce od Dewii a taky ji můžu jen doporučit, je skvělá :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Pokud budeš mít možnost si je přečíst, určitě doporučuji. Díky za tip, o téhle knize už jsem něco málo slyšela, asi se po ní poohlédnu :)

   Smazat