Jak se učím anglicky

by - března 09, 2019

Anglicky už sice umím, učím se od první třídy základní školy. Jenže teď, když už jsem ze školy pryč mám pocit, že to, co jsem se naučila nějak pomalu zapomínám. Proto jsem si řekla, že by bylo fajn se na to vrhnout znovu. Jelikož plánuji cestovat zrovna angličtina se mi bude hodit. V tomhle článku vám dám moje tipy, jak se vlastně doma sama učím a taky doufám, že vás třeba motivuji nebo inspiruji.


From Unsplash by @craftedbygc 

1. Psaní
V poslední době si hodně něco píšu. Bullet journal, Self-reflection book od @annietarasova, stahuji a vyplňuji různé "worksheets" a tak dále. Přijde mi, že v angličtině se mi píše mnohem lépe a moc mě to baví. Díky psaní si občas opráším nějaká ta slovíčka nebo fráze, která jsem pozapomínala a zároveň si tak udržím kontakt s tím jazykem a nějak ho využívám, než aby všechny moje nabyté znalosti byly zapomenuty.

2. Sledování filmů a seriálů
Například Přátelé nebo Harryho Pottera znám snad úplně nazpaměť a když už na to pořád koukám, tak ať z toho taky něco mám. Film i seriál si pustím vždy v originálním znění a zapnu anglické titulky, tak je to totiž nejlepší a učitelé to vždy doporučovali. Nedávno jsem začala koukat na seriály na Netflixu, kde jsou vždy anglické titulky, takže ani nemám jinou možnost. Nezůstaneme ale jen u filmů a seriálů, angličtinu se můžete učit i na youtube. Sleduji hodně zahraničních anglicky mluvících tvůrců. Díky yotube (konkrétně díky Charry Wallis) jsem porozuměla  Britskému přízvuku. Youtube je také skvělá motivace. Když jsem například objevila Američana, co se učí Česky, hodně mě to nakoplo taky něco dělat. 3. Duolingo
Duolingo je skvělá platforma pro výuku jazyků. Zrovna na angličtinu mi přijde zbytečná, jelikož už spoustu věcí umím a je to až moc snadné, ale není na škodu si některá slovíčka nebo věci oživit. Budu ráda pokud mi poradíte i jinou aplikaci pro výuku jazyků. Zrovna duolingo využívám spíš na učení francouzštiny, se kterou začínám.

4. Čtení
V angličtině čtu moc ráda, nejraději když všemu rozumím. Nemusíte si nutně kupovat knihy, stačí na internetu najít blogy nebo nějaké stránky v angličtině. Pokud jste fanoušky Harryho, doporučuji stránku Pottermore. Všechny články se dobře čtou, máte tam i různé kvízy, většině vždycky rozumím a bude to pro vás přínosné i po informační stránce (tedy pokud vás tohle téma kouzelnického světa zajímá a chcete se o něm dozvědět co nejvíc).
Jinak pokud chodíte do knihovny, určitě tam najdete nějaké knihy v angličtině. Někdo doporučoval číst pohádky, protože jsou pro děti, je to pro začátečníky jako dělané. 

5. Mluvení
I když to asi bude znít divně, tak si prostě někdy mluvím sama pro sebe. V angličtině. Jasně, taky je možnost si to zkoušet s někým, každopádně mě to takhle vyhovuje a často si to mluvení potřebuju trénovat. A pokud nevím co říkat, čtu si nahlas úryvek z knihy nebo nějaký článek. Mluvení je asi ta nejdůležitější část. Naučit se vše správně vyslovovat a dobře komunikovat.

Jak se učíte vy? Máte nějaký jiný zdroj nebo tip? Dejte mi vědět do komentářů.

You May Also Like

4 komentářů

 1. Mne najviac pomohlo sledovanie filmov/seriálov a takisto čítanie v angličtine :)
  What A Fancy World

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, za poslední rok jsem díky tomu zaznamenala zlepšení a rozšíření slovní zásoby.
   Díky moc za komentář :)

   Smazat
 2. Ideš na to dobre, ak budeš konzumovať obsah v angličtine, nie je šanca aby si niečo zabudlo. Na Duolingo by som sa vyprdol presne z dôvodov, ktoré píšeš. :-)

  OdpovědětSmazat