Moje "VISION BOARD"

by - ledna 12, 2019

Určitě všichni víte, co je to vision board. Je to nástěnka vizí (v mém případě je to diář), kam si lepíte fotky nebo obrázky toho, čeho chcete dosáhnout a o čem sníte. Když si něco přejete, důležitý krok k tomu, aby se to splnilo, je vizualizace. 


Na následujících fotkách uvidíte moji nástěnku snů. Fotky mám postahované z pinterestu nebo z instagramu a nalepené v diáři s prázdnými stránkami. Diář mám po ruce a minimálně každý den do něj nahlédnu a představuji si, jak se mi mé sny plní a jak se přitom cítím. Na toto téma bych vám doporučila knihu Tajemství, obsahuje návod na to, jak si správně přát. Teď už se můžeme podívat na moji vision board 2018 - 2019 (není to tak, že bych vše chtěla mít splněné do konce tohoto roku, spíš jsem uvedla rok jen tak pro orientaci, kdy jsem si nástěnku tvořila).


Láká mě představa home office, ačkoliv vím, že to má i své nevýhody, tak mě to nezastaví před tím, abych o tom stále snila a časem si to splnila.

Poslední dobou mě zaujala kresba akvarelem a moc ráda bych se to naučila. Malování mě vždycky bavilo a řekla bych, že mi to dokonce i šlo.

Pořád se tak nějak hledám. Zajímám se o slow fashion. Tak nějak hledám svůj styl. Chtěla bych se naučit šít a vyrábět si své vlastní kousky. 

Moc bych si přála potkat (pravděpodobně na jejich koncertě) moje oblíbené zpěvačky, umělkyně a hlavně vzory - Selenu Gomez a Halsey.

Jednou bych moc ráda cvičila jógu každý den. Momentálně bojuji s leností a se skoliózou, takže se dokopu maximálně k nějakému protažení, procházce a někdy tancování. Narazila jsem  ale na profil na instagramu, který se zabývá jógou pro lidi se skoliózou, což je pro mě výhoda a znamení z vesmíru, že se jógy nemusím vzdát.


Více žij, méně se strachuj. Moje motto na rok 2019.

Kromě home office bych ráda podnikala. Otázka je, v čem? Myslím si, že o sobě můžu říct, že jsem dost kreativní člověk a baví mě tvoření. Takže odpověď je jasná, vyrábět, vyrábět a co vytvořím, prodávat.

Navštívit Japonsko je můj velký sen a věřím, že se mi brzy splní.

Minulý rok jsem si nechala udělat svoje první tetování. Tento rok chci další. Jen si musím rozmyslet kam :D

Potkat se s Jasmine. Je mojí velkou inspirací. Její videa mě vždy motivují. Zmínila jsem se o ní v článku Selflove Resources.

Nechat si narůst vlasy a pak je darovat. Už dlouho chci udělat nějaké gesto, něco milého, něco nesobeckého. Miluju svoje dlouhé vlasy, ale pocit, že někdo je nemůže mít vůbec, je skličující, takže bych ráda pomohla.

Mít vlastní kavárnu. To je sen, který se splní (doufám) v mé velice vzdálené budoucnosti. Tenhle sen si sníme společně s mojí mamkou. 


Tahle stránka se týká cestování. Rozhodně chci hodně cestovat. Prozatím už jsem navštívila Turecko, Chorvatsko, Německo, Polsko, Francii a Anglii. Jaké další země chci navštívít najdete v článku Vysněné destinace.


Být minimalista. Ne přehnaný minimalista ani minimalista jen tak naoko. Ale tak, jak mi to bude vyhovovat. Cílem je se naučit žít s tím, co mám, nebýt materialistická a mít hlavně a jenom to, co budu používat, ne to, na co se bude jen prášit nebo to bude uložené na dně skříně.

Zhubnout a nejen to. Vrátit se zpět do formy, abych se ve svém těle cítila dobře a byla se sebou spokojená.

Přejít na veganství. Začátkem minulého roku jsem se stala vegetariánkou. V té době mi přišla myšlenka veganství směšná a hlavně nemožná. V průběhu roku jsem ale zjistila, že by to zas tak obtížné nebylo. V dnešní době se všemi náhražkami a možnostmi si s radostí vyberu soucitný způsob života.

K Vánocům jsem mamce a babičkám vyráběla lapače snů a moc mě to nadchlo. Z (nejen) toho vznikla vize vyrábění lapačů a jejich prodej na Etsy, Fleur nebo vlastním eshopu. Souvisí to s tím podnikáním, jak jsem psala výše.Jak vypadá vaše nástěnka snů? Máte nějakou? Dejte mi vědět do komentářů :)

You May Also Like

4 komentářů

 1. Tak ty toho máš teda fakt hodně😵. Doufám, že se ti většina vyplní už v roce 2019:).

  Japonsko bych taky chtěla navštívit. Čtu knihy od Murakamiho, takže mě díky tomu Japonsko hrozně zajímá.

  Já si vision boards nedělám. Nějak mě to nebaví ty jo:D.

  Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dělala jsem to nadvakrát a předpokládám, že to budu měnit a něco třeba i přidávat. Děkuji, bylo by to fajn a pracuju na tom :)

   Díky za komentář :)

   Smazat
 2. Také jsem si vždycky přála homeoffice, teď jej mám už od srpna s tím, že jednou do týdne někdy i čtrnáct dní dojdu do kanceláře a musím říct, že mi občas chybí lidi. :D Dřív jsem to využívala na "rande" s přáteli, ale práce se udělat musí a tak stejně sedím u stolu a makám a snažím se nerozptylovat se, protože je to občas fakt obtížný. :D Ale výhody to samosebou má. (Tak například oracuji polonahá v županu a lodičkách s rudou rtěnkou ale jinak nenamalovaná a nikomu to nepřijde divný :D (kočky nemluví zatím, takže v pohodě) Veganství jsem si vyzkoušela s příelem na měsíc. Dá se to a člověka to přinutí mít větší fantazii, co se vaření týče. A kolik podniků veganských jsme také objevili! Po skončení našeho měsíce se tedy nic extra nezměnilo v našem jídelníčku. Stále se snažíme stravovat tak, aby jsme se cítili dobře. Vyváženě. Akorát přiznávám, že já jsem požitkář. Neodmítnu mořské plody, které miluji, neodmítnu kvalitní pancettu nebo dobrý sýr. Ale našla jsem si svou vlastní cestu. Nekupuji produkty, pokud nevím odkud jsou. Nakupujeme ovoce, zeleninu, mléčné a masové výrobky na farmářských trzích, kde si zjišťujeme za jakých podmínek si tam zvířátka žijí. A všechny tyhle výrobky skutečně i chutnají jinak a mnohem líp. Navíc se tím i vyvarujeme plastům a máme radost, že jsme podpořili etické podmínky a nějakou rodinku a ne velký neetický korporát. Nemáme maso, vajíčka ani sýry moc často, protože občas to bývá dražší než v obchoďáku a navíc jsme se naučili vařit vegansky, takže tofu a seitan jistí vše. :D Držím palce tobě ve tvé cestě a doufám, že ti to vyjde. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to je moc fajn :) To chápu, i když já jsem dost introvertní a lidi by mi asi nechyběli :D Rozumím, někde jsem četla, že si pak lidé pronajímají kanceláře nebo chodí pracovat do kaváren, protože je to doma rozptyluje.
   S tím veganstvím to bude jednoduché pokud si budu vařit sama doma, jinak zrovna tam kde bydlím, si nikde nic veganského dát nemůžu.
   Ty farmářské trhy zní dobře, také jsem o tom přemýšlela. To věřím, že chutnají lépe, já přímo miluju zeleninu, ale z těch velkoobchodů už se to jíst fakt nedá. Určitě je super tohle podpořit a vyhnout se plastům.
   Děkuji moc :)

   Smazat