Vysněné destinace

by - září 01, 2018

Už od založení blogu tu mám kolonku Cestování, ale doteď je v ní pouze jeden příspěvek a to o cestě do Paříže. Rozhodně mám v plánu cestovat, jenže momentálně to ze spoustu důvodů nejde (a ne, nejsou to výmluvy). Proto mě napadlo sepsat si takový wishlist, plán všech míst, kam bych se jednou chtěla podívat.


1. Japonsko

Je mi jedno, jestli to bude Tokio, Ósaka, Nagoya nebo jen nějaká ta vesnička. Celkově Japonsko mě láká nejvíc ze všech zemí. A proč? No, ve svých patnácti letech jsem začala koukat na anime, začala se víc zajímat o Japonsko a okamžitě jsem se zamilovala. Památky, příroda, jídlo, jazyk, kultura...není nic co by se mi tam nelíbilo. Japonsko je skvělá země po všech stránkách, nejraději bych se tam přestěhovala. Dokonce bych se i ráda naučila Japonsky (tak trochu už jsem začala). 
2. Nizozemsko, Amsterdam

Už ani nevím, kde se zrodil ten nápad. Od shlédnutí filmu "Hvězdy nám nepřály" jsem se začala více zajímat a Amsterdam mě začal lákat. Nizozemsko je země tulipánů a ty já zbožňuju. Navštívila bych různé kavárny, zajímavá místa a vytvořila nezapomenutelné vzpomínky. 
3. Anglie, Londýn

Anglie mě lákala vždycky. Hlavní důvod, proč chci do Anglie je studio Warner Bross, kde bych ráda navštívila Harry Potter Tour. Každopádně bych chtěla vidět víc, když už tam budu. Nejvíc se mi líbí příroda a architektura. Momentálně už máme s přítelem naplánovaný výlet do Anglie na Listopad, takže doufám, že to vyjde a že překonám svůj strach nejen z létání, ale i všeho ostatního (jako například mluvení s cizími lidmi ještě ke všemu cizím jazykem, držte mi palce).

4. USA

Tady taky nemám moc přesnou představu, kam přesně bych se chtěla podívat. Dost mě láká New York nebo Los Angeles. Nevím, tohle je spíše ve hvězdách. Určitě bych se ale ráda podívala do studia, kde se natáčel seriál Přátelé.
5. Francie, Paříž

Navzdory mému prvopočátečnímu zklamání se mi v Paříži moc líbilo. Nejvíce mě zaujala Eiffelova věž a katedrála Notre-Dame. Jenže tentokrát bych ráda vyrazila na vlastní pěst a ne s průvodcem. Navštívila bych místa, která mě opravdu zajímají, měla více času na pořízení fotek a posezení v restauraci nebo kavárně nebo nákupu suvenýrů. Také mě láká provincie Bretaň nebo městečko La Gacilly, kde je lázeňský hotel Yves Rocher.
Celkově mě láká spíše Evropa (Belgie, Švýcarsko, Norsko), možná i ta Asie, ale nikdy mě nenapadlo podívat se třeba do Afriky, to není nic pro mě.  Doufám, že to nezůstane jen u snění a do všech těchto zemí se podívám. Největší překážkou pro mě bude překonat dopravu a to konkrétně létání. Letěla jsem jednou a to mi bylo šest, nic si nepamatuji. Představa, že letím letadlem, mi není tak úplně příjemná, ale budu to muset překonat. Taky si hlavně nejdřív pořádně vydělat, vše naplánovat (nejlepší část! :D) a pak už jen odhodit všechny moje strachy a zábrany a vyrazit. 

Máte taky takový wishlist? Kam byste se rádi podívali vy? Do komentářů mi klidně napište nějaké vaše rady / zkušenosti s cestováním nebo tipy na nějaká zajímavá místa :)You May Also Like

10 komentářů

 1. Létání se neboj, já letěla poprvé minulé léto a teď se na to i těším. :) Nějaké turbulence jsem dokonce i prospala. :D Z tvého wishlistu jsem navštívila Paříž, Londýn a Amsterdam. Londýn i msterdam můžu doporučit stoprocentně, tam je to fakt krásné. Do Japonska i USA bych se taky ráda někdy podívala, ale zatím je to daleká budoucnost. Mými nejbližšími cíli je teď Neapol a sopka Vesuv, Slovinsko, Norsko a časem Island :)

  L e n k a

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, všichni mě s tím létáním uklidňují, že je to v pohodě, tak vám teda věřím :D Tak to přeji hezkou cestu, ať se všechny výlety vydaří :)

   Smazat
 2. To jsou krásné cestovatelské sny, moc doufám, že se ti všechny vyplní :) Já mám taky můj travel wishlist, na prvním místě je určitě Norsko, kde jsem sice už byla, ale já jsem si tu zemi tak zamilovala, že na mým wishlistu nemůže chybět ♥

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, taky doufám, šetřím, plánuji a odhodlávám se. To chápu, Norsko mě taky láká, potom co jsem četla tvé články o něm, máš tam nádherné fotky mimochodem :)

   Smazat
 3. Japonsko je taky můj velkej sen! Miluju celou Asii, kulturu, jídlo, všecko, co se k tomu pojí :D
  Jinak na mým cestovatelským "wishlistu" je kromě Japonska, Severní a Jižní Korea, Florida a Rusko :)

  Karolína & Maličkosti ze života

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, všechno mi tam přijde strašně roztomilé a to se mi líbí asi nejvíc. Skvělý wishlist :)

   Smazat
 4. Já bych si chtěla do příštího léta vydělat na trip do USA, jinak doufám, že se ti ty zbylé cesty do ciziny vyplní!

  Dokonalý tabu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak hodně štěstí se šetřením! Děkuji moc, ať se vydaří i tobě :)

   Smazat
 5. Já plánuju Amsterdam, v Paříži jsem byla v červenci, a paráda ! :)

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Super, tak ať ti to vyjde :) Paříž je skvělá, musím se vrátit s víc penězi a ochutnat jejich makronky! :D

   Smazat