Letní osvěžení

by - srpna 04, 2018

Věřím, že v tomhle počasí vám tipy na letní drinky přijdou vhod. Je to skvělé osvěžení, při přípravě se zabavíte a také si pochutnáte. Já tedy v létě nejraději piju vodu s ledem, ale občas mám přece jenom chuť na něco jiného. V tomhle článku vám představím moje čtyři nejoblíbenější letní nápoje.


Ledový mátový čaj

Budete potřebovat kostky ledu, lístky máty a meduňky, citron, vodu. Vodu si uvříte v konvici a zalijete s ní lístky máty, které necháte vylouhovat 5 minut. Poté je vyndáte a necháte čaj vychladnout. Pak už stačí přelít do sklenice, přidat led, citron, nové lístky máty a meduňky a třeba ho i trochu dosladit třtinovým cukrem. Stejně tak si můžete udělat zelený nebo černý ledový čaj s tím rozdílem, že místo mátových lístků vylouhujete příslušné sáčky čaje.
Pozn: pokud nemáte mátové lístky, nahraďte je sáčkem mátového čaje, chutná také dobře, případně sypaným čajem.


Ledová káva (latté)

Budete potřebovat led, rozpustnou kávu, cukr, mléko, vodu, uzavíratelnou sklenici. Do sklenice dáte rozpustnou kávu a přilijete trochu teplé/vlažné vody, ve které kávu rozmícháte.  Pak osladíte, přidáte led a dolijete mlékem. Láhev uzavřete a protřepejte, pak už nápoj můžete podávat. Poměr mléka, kávy a vody je na vás. Já většinou dávám dvě lžičky kávy, jednu lžičku třtinového cukru, malinkou skleničku vody a co nejvíce mléka. Místo kravského mléka se dá také použít rostlinné, například mandlové nebo sójové a místo rozpustné kávy se dá udělat káva v kávovaru, která určitě bude chutnat lépe. Stačí experimentovat :) Na pinterestu najdete další skvělou spoustu možností.

Mojito
Budete potřebovat sodu, mátu, meduňku, led, bílý rum, citron, cukrový sirup, limetku. Lístky máty a meduňky opláchněte, vložte do sklenice, vymačkejte citron, přidejte kolečko limetky, led, zalijte cukrovým sirupem (nebo i mátovým sirupem), dochuťte bílým rumem a dolijte sodou. Je to skvělý osvěžující nápoj a chutná skvěle i bez toho rumu! 


Americká limonáda

Budete potřebovat sodu, jakýkoliv sirup (já použila levandulový a rybízový), led, borůvky, jahody, citron, jiné ovoce. Sirupy jednoduše zalijete sodou, přidáte led, ovoce a citron případně něco dalšího dle vaší chutě a nápoj je hotový. Já osobně jsem si oblíbila sirupy z Manufaktury, které používám na tyto nápoje.


Jakými drinky se v létě osvěžujete vy? Jaké jsou vaše oblíbené? Dejte mi vědět do komentářů, budu se těšit :)You May Also Like

2 komentářů