Knižní inspirace

by - června 09, 2018

Ahoj, v dnešním článku vám představím několik knih, které mě motivovaly, inspirovaly nebo se mi prostě líbily. Třeba se vám také některá zalíbí. 


Můžeš vše, co chceš; Katy Yaksha
Už z názvu knihy vyplývá, že se jedná o motivační knihu. Kniha mě inspirovala a motivovala, dodala mi sebvědomí a tak nějak mě "nakopla" k tomu, abych začala dělat to, co chci a co mě opravdu baví. Teď už poslouchám své srdce a jdu za tím hlasem, nechávám se jím řídit. Dřív, když někdo řekl, že jde za hlasem svého srdce, říkala jsem si, jaký je to nesmysl. Já se řídila logikou a tím, co mi říkal mozek, že bude asi nelepší a nejlogičtější. Postupem času, tak nějak i díky této knize, jsem našla svoje vnitřní já a začala se řídit srdcem. Logika musela jít stranou. Chci žít bez stresu; Harriet Griffey
Je škoda, že jsem na tuhle knihu nenarazila dřív. Jsem totiž hrozný nervák a stresař. Často se stresuju třeba jen z toho, že někam musím jet nebo i když to není nutné, ale tělu neporučím. I když už jsem začala meditovat dříve, právě tato kniha to doporučuje a najdete v ní i malý návod. Stejně tak vás naučí správně dýchat, ukáže vám, jak je mysl propojená s tělem, jak zvládat emoce a nálady a další metody, jak být klidnější a zbavit se stresu.
Milk and Honey; Rupi Kaur
Knížka s názvem Milk and Honey byla již dlouho na mém wishlistu a seznamu knih, co si chci přečíst. Za knihu musím poděkovat knihkupectví MegaKnihy.
Kniha je rozdělená na čtyři části. The Hurting, The Loving, The Breaking, The Healing. Je to sbírka básní o lásce, ztrátě, traumatu, zneužívání, léčení a ženskosti. Kniha je doplněna ilustracemi od samotné autorky. Některé části mi vehnaly do očí slzy, některé mi nahnaly husí kůži a některé úsměv. Je to napsané jednoduchu angličtinou. Občas jsem něčemu nerozuměla, tak jsem si slovíčko čas od času přeložila, ale víceméně význam se dal pochopit. Pokud chcete knihu, která ve vás vyvolá emoce, určitě si pořiďte tuto. Seženete ji zde. Moc se mi líbila a kdybych měla ohodnotit, dám pět hvězdiček z pěti.
Pokud vás dílo zaujalo a rádi byste sehnali další čtení od autorky, odkaz zde.
Domácnost bez odpadu; Bea Johnson
Sice jsem ji ještě nedočetla, dávám si totiž načas. Nechci se do toho vrhat po hlavě, ale snažím se odpad omezovat postupně a stejně tak chci získat ty vědomosti. Přesto tuto knihu můžu doporučit. Řekněme, že je to něco jako kniha plná návodů, jak žít zero waste s odkazy na různé stránky (jak americké tak české díky překladateli), které vám cestu bez odpadu zjednoduší. V knize najdete hlavní tipy, jak odpad omezit. Kapitoly jsou rozdělené například na koupelnu, ložnici, kuchyň a tak dále, takže vlastně projdete všemi místnostmi a kategoriemi. Některé mé tipy najdete zde.
Love, style, life; Garance Doré
Příběh ze života Garance Doré, jak se z ní stala ilustrátorka a nejen to. Není to jen o jejím příběhu ale je to i kniha o lásce, stylu a životě. Čtení jsem si užila a bavilo mě to. Knihy je doplněna ilustracemi, citáty nebo fotografiemi.Četli jste některou z uvedených knih? Jaké žánry čtete nejraději? Dejte mi vědět do komentářů :)You May Also Like

0 komentářů