Kniha Bez filtru

by - března 10, 2018

Tenhle článek bude možná trochu delší než obvykle, protože bych se moc ráda vyjádřila nejen ke knize, ale i k autorce a jejímu projektu. Kdo projekt ani autorku nezná, tak čtěte dál. Tenhle projekt má totiž smysl.Knihu Bez filtru napsala Kristýna Dolejšová, zakladatelka projektu #ZaNormalniHolky. Kniha je právě rozdělená na tři části. První je její příběh, potom informace o projektu, dotazník a poslední část obsahuje 13 tajemství/rad pro spokojený život. Mám ráda čtení a příběhy jiných lidí. Kniha se mi moc líbila. Občas jsem měla pocit, jakobych to psala já a se spoustou názorů jsem se ztotožňovala. Kniha je napsaná opravdu bez filtru a doporučila bych ji všem! Klukům i holkám (přestože je psána převážně pro holky). Mladým i starým. Lidem co se mají i nemají rádi. Lidem kteří projekt znají a podporují, ale i těm, co projekt haní. Hlavně těm. Aby viděli, že nepropaguje obezitu, jak ji někteří píšou a myslí to dobře. Aby projekt konečně pochopili správně! 
Její příběh mě dostal. Myslela jsem si, že jsem jediná, která dělala chyby a ne vždycky všechno správně, ale díky Kristýně mi došlo, že je nás víc. Je nás spoustu. 
Obdivuji ji za to, že se rozhodla odstěhovat do Austrálie, pracovat tam, bydlet tam, zkrátka tam žít. Tohle je věc o které často přemýšlím, ale u toho to vždycky zůstane a nedokázala bych to zrealizovat (nebo si to jen myslím). Obdivuji, že dokázala nechat vše za sebou a vrátila se sem a nakonec začala pomáhat lidem. Je vidět, že do projektu vkládá kus sebe a dělá to s radostí, protože chce. 
(Mimochodem tohle byla první kniha, u které jsem přečetla celé poděkování :D)


K projektu. Projekt je skvělý, ovšem pokud ho pochopíte správně, ale to už je jen na vás. Výše v článku najdete odkaz na stránky projektu, kde jsou představeni i jeho ambasadoři. Na konci článku najdete odkaz na instagram projektu, který stojí za to shlédnout (i sledovat). 

Líbí se mi, že ukazuje lidi v jiném světle, než normálně vídáme na sociálních sítích. V tomto projektu vidíme lidi takové, jací jsou. Normální, přirození, na nic si nehrají, sami sebou, lidi s problémy, které máme všichni. Je to prostě reálné. Každý máme svůj život, svůj příběh, svoje problémy a starosti ale i hezké chvíle a radosti. Dnešní společnost tenhle projekt potřebuje, aby jim otevřel oči, tak jako mě. Může pomoci spoustu dívkám i ženám naučit mít se rády a ukázat realitu v dnešním světě. Všichni víme, jak se dokážeme cítit kvůli sociálním sítím a fotkám na nich. Znám to také, ale díky projektu už se tím nenechám zaslepit a je mi jasné, že fotky jsou dost upravené a realita je jiná (což mi bylo jasné i dřív, ale neuvědomovala jsem si to tolik, jako teď). Projektem nám Kristý říká, že každý jsme jiný, je v pořádku a normální mít svoje chyby, blbou náladu, občas si dát čokoládu, ale nepřehánět to. Vidím v tom tu rovnováhu. Zkrátka je fajn, dělat něco pro sebe i pro svoje tělo, být lepším člověkem, ale pořád jsme jen lidi, někdy potřebujeme den volna, dát si něco dobrého (čti nezdravého) znáte to.


A na závěr, díky. Díky za lidi, jako je Kristý. Normální, upřímný, milý, mohla bych pokračovat. Zkrátka díky za lidi, co si na nic nehrajou a jsou sami sebou. Upřímně, mě osobně projekt otevřel oči a dost mi pomáhá. Dokonce už mám i pocit, že se začínám mít ráda a přijímám svoje chyby. Fakt! A víte, proč je to pro mě tak velký krok? Protože dřív jsem se nesnášela. Už od základky. Nesnášela jsem to jak jsem tichá, to jak zrudnu když se na mě někdo podívá, jak jsem uzavřená, celkově jsem se nesnášela za svůj vzhled i vlastnosti a za každou věc, kterou jsem udělala. Ubližovala jsem si a to hodně. Nejen psychicky, ale i fyzicky. Myslela jsem si, že si nezasloužím žít, že si nezasloužím lásku.. Dokud jsem nepotkala svého současného přítele, se kterým se změnil celý můj svět. Vlastně jsem ten svůj svět opustila, protože on se stal mým novým světem a všechno bylo najednou lepší. Pořád jsem se ale neměla ráda, viděla na sobě samé chyby a kdyby se někdo zeptal, co na sobě mám ráda, koukala bych na něj jako na idiota. Nic bych nevymyslela. Pak jsem narazila na projekt zanormalniholky a ten mi otevřel oči. Takže díky Kristý :) A díky i příteli, Honzovi. Znáte projekt ZaNormálníHolky? Co na něj říkate? :)#knihabezfiltru #zanormalniholky #bekindtoyourself #bekind
UložitUložit

You May Also Like

0 komentářů