Svět kouzel

by - února 02, 2018

Ahoj, dnešní článek bude tip na knihy a zároveň tak trochu recenze. Podle názvu už jste určitě poznali, o co se jedná. Jde o svět kouzel z Harryho Pottera, kterého zná dnes snad každý. Jako fanouška celé ságy mě potěšilo, že vychází další knihy o světě kouzel a magie, tak se na ně pojďme podívat.


Harry Potter a prokleté dítě - scénář
Tuhle knihu jsem si plánovala pořídit v původním jazyce (angličtině), protože byla o nějakých 200 korun levnější. Anglicky umím a v té angličtině mi zní všechno líp. Navíc ušetřit peníze, proč ne. Nakonec jsem ji ale dostala od přítele k Vánocům. Vlastně ani nevím, co jsem od knížky čekala. Chtěla jsem ji jen proto, že je to něco jako pokračování Harryho Pottera o několik let pozěji. To jsem si nemohla nechat ujít.
Je to vlastně scénář ke stejnojmenné hře. Příběh je docela dost zajímavý, poutavý a nepředvídatelný. Začíná to na nádraží Kings Cross scénou, kterou skončila poslední kniha a pak to pokračuje dál. Při čtení i po dočtení knihy jsem měla smíšené pocity a většinu času jsem byla úplně zmatená. Můžu říct, že se mi kniha líbila a četla se docela rychle, protože už jsem byla nedočkavá, jak to skončí. Stalo se tam dost věcí, které mi nedávaly smysl a přišlo mi to jako blbost. Hlavně ten konec mě docela zklamal, i když jsem tušila jak to dopadne. Přesto jsem asi čekala něco víc. Na závěr vám můžu říct, že se nic nestane pokud tuhle knihu vynecháte. A taky se nic nestane pokud si ji přečtete, akorát vás třeba trochu rozzlobí a zmate. Každopádně tato kniha nesmí v mé knihovně a sbírce HP chybět, přestože si ji pravděpodobně už nikdy nepřečtu.


Fantastická zvířata a kde je najít - původní scénář
Jako první jsem viděla film. Musím říct, že film se mi líbil až po druhém shlédnutí, nevím, čím to bylo. Kniha je sepsaná jako původní scénář k filmu. Přestože jsem věděla co se stane, kniha mě opravdu bavila a četla se pěkně a taky rychle. Zezačátku jsem se obávala, že mě nebude bavit, protože to je scénář a ne klasicky psaná kniha a taky proto, že už jsem viděla film. Jenže jsem se spletla. Čtení mě neuvěřitelně bavilo, protože se jedná o svět kouzel a magie, což nikdy není nuda.
V knížce poznáme spoustu nových tvorů a setkáme se s těmi, které už známe z příběhu Harryho Pottera. Také nám bude představeno spoustu nových postav. Nejvíc mě zaujalo prostředí, ve kterém se příběh odehrával - New York, 20. léta. Dozvíme se jak vypadal kouzelnický svět v americe v té době a nahlédneme do  Kouzelnického kongresu spojených států amerických.
Kniha se mi moc líbila akorát mě docela zaráželo, jak se Jacob (mudla, který se omylem zapletl s Mlokem a jeho kufrem plným fantastických zvířat) rychle smířil se světem kouzel a jeho tvory. 
Tahle kniha mě rozhodně nezklamala a těším se, až vyjde druhý díl (film), a až si pořídím ilustrovanou knihu s fantastickými zvířaty.


Četli jste tyto knihy? Jak se vám líbily? :)You May Also Like

6 komentářů

 1. Prekliate dieťa sa mi páčilo, neberiem to ako nejaké pokračovanie HP skôr ako taký fajn dodatok :D Knihu mám v slovenčine a sestra mi ju na narodeniny kúpila aj v angličtine :D Scenár k Fantastickým zverom ešte nám, mám túto knihu časom v pláne, tak sa teším aj na ňu :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To já spíš jako dodatek beru ta zvířata :D Jsou fajn :)

   Smazat
 2. Fantastivká zvířata jsem pouze viděla jako film, ale chci si pořídit i knihu. A Prokleté dítě jsem zatím nečetla, ale pořád nad tím uvažuju. Stále nevím, jestli si to chci nebo nechci přečíst :D

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já četla samé špatné recenze na Prokleté dítě, ale zas tak špatné to nebylo :D :)

   Smazat
 3. Já nevím proč, ale nikdy jsem nečetla žádnou knížku z této serie.. Nějak jsem se spokojila s filmem.. :D

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to máš dobré, já jsem za knihy ráda, díky nim mi došlo spoustu věcí a jsou obsáhlejší než film :)

   Smazat