Přírodní kosmetika a cruelty free 2

by - ledna 20, 2018

Dlouho jsem plánovala tenhle článek napsat, ale pořád jsem se k tomu nějak neměla. Nevěděla jsem, o čem psát dál, přišlo mi, že v prvním článku jsem to jen tak shrnula. K rozhodnutí, že tenhle článek napíšu, mě podnítil až komentář jedné slečny pod předešlým článkem.
Uvědomila jsem si, že o tomhle tématu ještě nemůžu psát, když tomu tak úplně nerozumím. Uznávám, byla to chyba. Chybami se člověk učí. Poučila jsem se tedy, přečetla si o tom něco víc a snažila se to pochopit. Nechci dělat jakože tomu teď úplně rozumím a hned můžu lidem radit. Jde o to, že chci, aby lidé věděli o přírodní kosmetice, která je určitě prospěšnější než kosmetika plná chemie, a že není dobré podporovat značky testované na zvířatech. 


Chci tedy uvést všechno na pravou míru. Značka, která opravdu netestuje na zvířatech má certifikát HCS (Human Cosmetics Standard) - logo králíčka. Více o certifikátu si můžete přečíst zde. Dnes už je mi jasné, že firmy tvrdí cokoliv, jen aby se jejich značka prodávala. Není tedy divu, že jim už nemůžeme věřit. Pokud tedy chcete používat 100% netestovanou kosmetiku, hledejte na produktech tyto loga: 


(Firmy, které certifikát mají, najdete na této stránce. Ze všech těch značek je podle mně nejlépe dostupná Manufaktura. Mají e-shop i kamenné obchody všude po republice.)A jak je to s přírodní kosmetikou? Je třeba si přečíst složení. Ale kdo má na čtení složení v obchodě čas? A kdo zná všechny konkrétní složky a ví, co přesně názvy znamenají? Většina z nás ne. Stačí hledat takzvané BIO certifikáty, jež ukazují, že složky jsou přírodní a je vyloučen postup syntetického ošetření. Zdroj obrázku - blog biorganica

Kosmetické firmy se logicky snaží všechny přesvědčit o netestování. My jim ale nemůžeme věřit. Tímto se tedy omlouvám za uvedení mylných informací v předešlém článku, byla jsem (bohužel) naivní, ale i to se někdy stává :)

Na závěr by mě zajímalo, jestli jste vy ochotni vzdát se vámi používané (a třeba i oblíbené) kosmetiky právě kvůli tomu, že je testována na zvířatech? Případně proč a kdy jste přešli na netestovanou kosmetiku jako já :)

You May Also Like

6 komentářů

 1. Já se snažím přecházet na přírodní netestovanou kosmetiku, ale pro mě je to běh na dlouhou trať, na čtení složení moc nejsem, takže si kosmetiku spíš vybírám podle toho, co si kde přečtu, podle loga, co vidím na produktu atd.. Ale do budoucna si to celé chci prostudovat víc :) Zatím je pro mě prioritou, aby kosmetika nebyla testována na zvířatech :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
 2. Nějak jsem si neřekla, že od teď budu striktně používat jen přírodní kosmetiku. Někdy před půl rokem jsem ale byla nešťastná ze svých vlasů, byly bez života a zničené. Chybu jsem hledala v šamponech, které na ně používám a rozhodla jsem se, že vyzkouším přírodní šampony, masky a kondicionéry a musím říct, že mé vlasy doopravdy vypadají lépe a už bych se nikdy nechtěla k těm chemickým vrátit.

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 3. Musím říct, že tvůj blog je opravdu krásný, moc se mi líbí - beru odběr a hlavně, chválím článek na téma Cruelty free ♥

  OdpovědětSmazat