Nový začátek

by - ledna 05, 2018

Vždycky jsem si myslela, že s Novým rokem začne i můj nový život. Konečně se uzavře další kapitola a já budu moct začít znovu. Přijde moje lepší a sebevědomější já. Bylo to něco jako kdybych si dala několik předsevzetí najednou, která jsem porušila hned první den, aniž bych si to uvědomovala. Všichni to určitě známe. Pořád chceme být perfektní, pořád bysme na sobě něco měnili a vždycky se najde něco, co na sobě nemáme rádi. Nebo na našem životě. Moc se porovnáváme a přemýšlíme a pak jsme nešťastní. Víme, že bysme to dělat neměli, ale stejně to děláme. Někdy je to prostě těžký.Rozhodla jsem se, že rok 2018 budu brát jako nový začátek. Smažu všechny chyby, které jsem udělala a rozhodnutí, která jsem udělala a nebudu vzpomínat na věci, které jsem měla udělat. Budu žít v přítomnosti a tenhle další rok budu brát jako další šanci. Když selžu, nevadí, budu pokračovat dál. Budu si žít svůj život, za ničím se nehnat, dělat to co mě baví a budu ráda za to, co už mám. Nebudu si říkat "Budu šťastná až zhubnu" nebo "Budu šťastná až dosáhnu tohohle a támhletoho". Budu prostě šťastná teď a i když to kolikrát nebude možné, prostě to přejdu, budu šťastná jindy. A když ne, tak je to jedno. Čím víc se budu hnát za štěstím a mít ho pořád nebudu, tím víc budu nešťastná. Proto mi bude úplně stačit, když budu hlavně spokojená a obklopená lidmi, které mám ráda. Budu na sobě pracovat tak jako doteď, možná ještě usilovněji a budu dělat to co má pro mě smysl. Nebudu se snažit být nikým jiným nebo se měnit. Stačí si uvědomit co dělám špatně a vždy se přistihnout když něco z tohohle poruším a říct si dost. Dávat si na to pozor.Tímhle chci jen říct, že nejde ze dne na den změnit svůj život. Chce to vydat se na nějakou cestu, většinou dlouhou a nekončící. Ale chce to užívat si už jen ten pocit, že jste se rozhodli se na ní vydat a jdete si za svým. Radovat se z maličkostí a být rádi za každý krok na té cestě. Když upadnete, poučit se z toho, vstát a jít dál. Prostě počítat s tím, že ta cesta nebude bez překážky a pak vás nic nepřekvapí. Chce to mít se rád teď hned, ne až se stane něco, co si myslíte, že vás změní. Vykašlat se na to, co si kdo myslí a žít si svůj život. Nechceme se přece pak ohlédnout a zjistit, že většinu času jsme se neměli rádi,čekali až se něco stane nebo plýtvali čas srovnáváním a kritizováním sebe sama.Zkrátka nevím jak vy, ale já se tenhle celý rok budu snažit nastavit mojí mysl na další level. Dělat si svůj život hezčí, udělat ho hezčí i lidem kolem sebe, snažit se pomáhat kde to jde, třeba i jen pro ten dobrý pocit. Zkrátka budu sama sebou.


You May Also Like

8 komentářů

 1. Jedno z nejhezčích a nejužitečnějších předsevzetí, které si člověk může dát :) já promrhala sebekritizováním a srovnáváním se s ostatními strašně moc času. Koneckonců mě tyhle myšlenky někdy přepadají i teď, přijde mi, že všichni jsou hezčí a zajímavější a pak se v tom plácám. Vždycky mi pomáhá se ohlédnout za tím, co všechno už jsem v životě dokázala, že mám kolem sebe lidi, kteří mě mají rádi a hned je lépe :) zdravé sebevědomí je potřeba, hodně štěstí do roku 2018!

  LENN

  OdpovědětSmazat
 2. Přesně. Musím s tebou jen souhlasit. Na tom sebevědomí už byl čas začít pracovat. Moc děkuji, tobě také :)

  OdpovědětSmazat
 3. Držím ti pěsti, ať se ti přesně toto povede, protože to zní super :)

  Little Dreamer

  OdpovědětSmazat
 4. Taky to mm v plánu. Chci být šťastnější, užívat si víc života a méně se trápit a přemýšlet nad blbostmi. Držím palce ! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fajn, moc děkuji, taky přeji hodně štěstí :)

   Smazat
 5. Nikdy jsem si nedávala žádná předsevzetí, ale vždycky s příchodem roku jsem si říkala, že to budu jiný, že se konečně budu chovat tak, jak se ve skrytu duše chovám už dávno. No... nikdy to nevyšlo a tenhle rok jsem se ani nepokoušela si to říkat. Je mi jasný, že pokud mě k tomu někdo nevyprovokuje bude můj život pořád stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To chápu a sama to znám, kolikrát jsem si řekla, že něco změním, a nakonec zůstalo vše při starém. Teď se ale budu snažit dělat jednotlivé kroky, které mě dovedou tam, kde chci být. Dala jsem si na to celý rok a v dalším budu pokračovat.

   Smazat