Jsem Havraspár!

by - ledna 13, 2018

Tak jako snad každý i já jsem blázen do Harryho Pottera a vyrůstala jsem s ním. Navíc jsem člověk, který často upřednostňuje představivost a fantazii před realitou, takže jsem v tom až po uši. Pořád doufám, že můj dopis z Bradavic jednou přijde. Filmy znám celé nazpaměť a knihy čtu pořád dokola. Ačkoliv jsem se snažila, aby mě to tolik nevtáhlo, musím uznat, že se to stejně stalo. Příběh mě absolutně pohltil a já začla snít o kouzenickém světě. Naštěstí nejsem jediná a díky vynalézavosti se můžu radovat. Na internetu je nespočet věcí s tématikou HP, které si můžete koupit, můžete navštívit v Londýně studio Warner Bross a prohlédnout si různá zákoutí z Harryho Pottera, číst různé fanfiction a doplňkové knížky k příběhu, je toho prostě spousta. Dlouho jsem se všemu stranila a kromě filmu a knih nic jiného neřešila. Ale vždy když jsem dočetla knihy, rozesmutnilo mě to, připadala jsem si opuštěná a najednou jako by se vytratilo štěstí (což se děje pokaždé, co dočtu skvělou knihu).Být součástí příběhu ať už při čtení knihy nebou koukání na série filmů je pro mě jakožto snílka něco nepředstavitelného. Knihy mě často pobavily a protože jsou rozdílnější a obsáhlejší než filmy, čtu je moc ráda. Nedávno jsem je opět dočetla a zrovna začali dávat v televizi všechny díly, tak jsem začala koukat. Je to prostě srdcovka.


Nedávno jsem si na For Games pořídila funko pop figurku Harryho a chci sbírat i další! Nejen to, mám v plánu si pořídit i hůlky, tématická trička a další věci. Ano, jsem blázen.
No a taky jsem vždy přemýšlela, do jaké koleje by mě Moudrý klobouk zařadil. Vždycky jsem doufala, že by to byl Nebelvír. Až poslední dobou jsem se nad tím ale pořádně zamyslela a došlo mi, že nejsem moc statečná ani nemám jinou z těch vlastností co se přisuzuje Nebelvíru. Bylo jasné, že bych nešla do Zmijozelu, já a zlo nebo černá magie to nejde dohromady. Takže zbýval Mrzimor nebo Havraspár. Na internetu samozřejmě existuje spousta kvízů, které ale nejsou moc spolehlivé, proto když jsem narazila na stránku Pottermore, byla jsem nadšená. Založila jsem si profil a hned zjišťovala v testu, ve které koleji bych byla. Vyšel mi Havraspár a jsem ráda, protože to na mě nakonec opravdu nejvíc sedí. Na stránce také můžete zjistit svého patrona (můj je norek!) a hůlku - já mám cypřišové dřevo, deset palců a žíně z jednorožce. Na stránce najdete mnohem víc a pokud jste velcí fanoušci jako já, stránku doporučuji.


Do jaké koleje patříte vy? Dejte mi vědět do komentářů :)

You May Also Like

14 komentářů

 1. Zmijozel si za to sice může sám, ale je smutné,že je spojován výhradně se zlem a černou magií, ale už se zapomíná, že to nebyla původní myšlenka při jeho založení. Ano, šlo o čistou krev a také o ctižádost. Ambiciózní lidé, kteří si jdou tvrdě za svým, i když to znamená zradit své přátele, tak chápu typické Zmijozelské.
  A pokud jde o mě, taky jsem jasný Havraspár. Ve škole jsem byla vždycky docela šprtka, vědomostí si cením, a i když mám i něco z Mrzimoru, svou odvahou bych určitě nedosáhla na Nebelvír. Navíc, Havraspár mi byl vždycky sympatický.

  OdpovědětSmazat
 2. Věděla jsem, že se kvůli tomu někdo ozve. Já jen že tam vystudovala většina lidí, co se dala "na cestu zla", tak jsem to shrnula do této věty. Napsala jsem to tak, jak to na mě působilo v knihách i filmu. Jinak je mi jasné, že to nebyla původní myšlenka při založení.
  Také si cením vědomostí :)

  OdpovědětSmazat
 3. Mě celý Harry Potter úplně minul, ale moc se mi líbí, jaká kolem něj vznikla "mánie" :) Jsem ráda, že ti vyšla kolej, kde by ses cítila nejlíp :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě zase minulo spoustu jiných věcí :) Děkuji :)

   Smazat
 4. Harryho Pottera mám ráda, přečetla jsem knížky i viděla film, ale zas tolik se o něj nezajímám, takže kolej netuším :D v prosinci jsem byla v Primarku a tam měli fakt spoustu skvělých věcí s motivy Harryho Pottera, být zapálenějším fanouškem, určitě bych si to koupila :)

  LENN

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda. Už jsem přemluvila mamku a přítele, aby si zkusili, která kolej by jim vyšla :D
   Když jsem byla v Primarku, tak tam právě zase nic neměli :( :D

   Smazat
 5. Harry Potter je něco, čemu jednoduše nelze odolat :D Také mám doma dost věcí z touhle tématikou. A na sovu s mým dopisem čekám stále, ale ta potvora pořád nikde. Z figurek mám akorát Draca, kterého jsem dostala. Figurky vypadají úžasně, ale na můj vkus jsou hrozně předražené, takže čekám, kdo mi jakou dá :D

  Pottermore... už je to dlouhá doba, co jsem se tam přihlašovala. Vlastně jsem se tam hlásila celkem čtyřikrát, protože jsem si pokaždé myslela, že to se svojí angličtinou dám, ale nedala. A když jsem zase měla ten pocit, tak jsem chtěla začít od začátku.

  Dvakrát mi vyšel Nebelvír, což mi přišlo úplně mimo. Ke statečnosti mám také dost daleko. A popravdě si myslím, že kdyby došlo na nejhorší, byla bych schopná hodně lidí potopit jen abych se zachránila. Takže do toho přátelství také moc nezapadám. Pak mi vyšel Havraspár, což už se pravdě docela blíží. Ale nejspokojenější jsem byla právě se Zmijozelem, protože to je prohnanost a vysoké cíle, kterými chtějí dosáhnou jakýmikoliv prostředky, což mě podle mě vystihuje nejlépe :D Ale už je to vážně docela dlouhá doba, měla bych to zkusit znovu :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš pravdu, figurky jsou dost drahé, nejlevnější mají v JRC za 199 kč. Zatím jsem si tam koupila jen tu jednu a taky ostatním dávám prostor, kdyby nevěděli co mi dát, tak právě tohle :D
   To je divné, mě taky pokaždé vyšlo něco jiného, možná jednou i Mrzimor. Klidně zkus :D

   Smazat
 6. Jejda, nádherně napsané, nejsi sama, také mě to hodně uchvátilo.
  Ale bohužel s Potrovskou tématikou mám jenom knížky :( Ale o té hůlce taky přemýšlím ;)
  Kolik vysněných příběhu o něm mám a asi nikdy se neuskuteční :( Velmi ráda bych chtěla být v nějakém Pottrovském příběhu, ale o tom mohu jenom snít.
  A ta stránka o které se zmiňuješ je dosti zajímavá, ale škoda, že je v angličtině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, to věřím :) Já začala také sbírat věci teprve nedávno. Už mám hůlku, pop figurku HP, a pár dalších věcí, časem se to rozroste. S těmi příběhy to mám stejně, přemýšlela jsem, že bych i začala psát, ale pořád nějak nevím. Mě to docela vyhovuje, alespoň se v ní můžu zlepšovat :)

   Smazat
  2. Já jako nějaký příběh mám napsaný, je pěkné si něco svého přečíst po pár letech, ráda bych s tím vydala knihu nebo zkusila to dat nějakému režisérovi. Ale mám to psané svou formou a najdu se tam chyby že né každému se to líbí...

   Smazat
  3. To je fajn :) Chyby se opraví a ne všechno se může líbit všem, to je v pořádku :)

   Smazat