Tipy na Vánoční dárky

by - prosince 03, 2017

S blížící se zimou tu budou co nevidět i Vánoce. Přiznejme si, že každému občas dojde inspirace a nápady, proto mě napadlo sepsat pár tipů na dárky k Vánocům. Chci vám ukázat, že nemusíte obdarovávat něčím speciálním, ale že i s obyčejnými věcmi dokážete potěšit, pokud je darujete s láskou.

Asi nejlepší dárky jsou ty od srdce a takové, které udělají radost. To znamená, že se trefíte do vkusu daného člověka a obdarujete ho něčím, co si přál nebo co má rád. Často se snažím pro rodinu něco vymyslet, ale kromě mamky (které vždy vím co dát) mě nic nenapadá. Ostatní nejsou totiž tak otevření jako ona a neřeknou přímo, co by se jim líbilo nebo co by uvítali. Třeba to někdo máte stejně, takže tu máte nějakou inspiraci.1. Kniha
Pokud je někdo z vašich blízkých nebo z kamarádů vášnivý čtenář, určitě ho potěší nějaká kniha.
Někdy se o nějaké musel zmínit a pokud ne, a vy ho nemáte tolik přečteného, určitě kupte poukázku na knihu, aby si dotyčný vybral sám, to je podle mě nejlepší varianta. A pokud nikdo z vašich kruhů čtenář není? Nevadí, stejně si myslím, že je dobrý nápad mu nějakou knihu darovat (nebo alespoň tu poukázku), třeba čtení zrovna díky vám přijde na chuť :) Pokud ale víte, že dotyčný opravdu knihy a čtení nemá rád, v tomto případě by to byl opravdu nevhodný dárek.
2. Svíčka
Svíčka je skvělý dárek ať už pro mamku, babičku nebo tetu. Navodí tu správnou (hygge) atmosféru a provoní celý pokoj. Myslím si, že takovou svíčkou nemůžete urazit. Jediné, na co bych si dávala pozor je, abyste nekoupili svíčku, která moc hezky nevoní. Kolikrát se mi stalo, že se mi svíčka moc líbila a byla cenově dostupná snad pro každého, ale vůně byla příšerná, byl to spíš smrad.
 Skvělé svíčky (i sady) mají v H&M Home, vypadají moc pěkně jako dekorace, bohužel je ještě nemám vyzkoušené. Jinak nejlepší možná varianta mi přijde přírodní svíčka z Manufaktury, která je z ekologicky šetrného sojového vosku.

Skvělé svíčky mají i v Albi. Albi mi poskytlo produkt na základě spolupráce, a protože jsem měla v plánu tento článek, vybrala jsem si právě svíčku. Svíčka je opravdu krásná a nádherně voní, taky vydrží dlouho. Zezačátku se rozhoří až moc, proto je třeba knot trochu zkrátit a pak už je to v pořádku. Svíčka je zároveň skvělým doplňkem do bytu. Určitě koukněte na instagram Albi, kde mají další tipy na dárky.

#albicz #radostodalbi #spoluprace

3. Svetr, šála, ponožky, ohřívací láhev
Asi nejpraktičtější dárky jsou věci na sebe, které vás zahřejí. Jako malá jsem nesnášela "měkké" dárky, ale teď je mám nejradši. V zimě se nám všem tyhle věci hodí a pokud se trefíme do vkusu, máme vyhráno. Mě by teda rozhodně tyhle věci přišly vhod. Pokud tedy máte v rodině nebo mezi blízkými někoho, kdo je věčně zmrzlý (jako já), tímhle ho určitě potěšíte.4. Diář
Určitě jste si všimli toho boomu diářů. Nevím, co s tím všichni najednou mají, u mě byly diáře vždy oblíbené a bez něj bych se neobešla. Pokud si někdo z vašeho okolí také rád plánuje, diář je určitě skvělý dárek. Já volím diáře Momenteeczech, o kterém jsem mimochodem už sepsala článek. Také se mi moc líbí motivační diář od LucyPug, který (jak doufám) najdu na Vánoce pod stromečkem. Diář se snad bude hodit každému a nejlepší možná varianta je nedatovaný diář - když si někdo z vašich blízkých už diář pořídí a vy o tom nebudete vědět, nic se nestane, protože ten váš nedatovaný může použít i v tom dalším roce :)

5. Tématické dárky
Máte doma fanouška seriálu The Walking Dead jako jsem já? Nebo Game of Thrones, Star Wars nebo jiného seriálu/filmu nebo dokonce hry? Určitě ho potěší ať už plakát, tričko, POP figurka, hrneček nebo cokoliv jiného s příslušnou tématikou. Stačí jen vědět, co z toho má dotyčná osoba ráda :)

Díky za přečtení článku případně za komentáře, kam mi můžete napsat, jaké tipy na dárky se osvědčily vám a komu jste s nimi udělali radost :)

You May Also Like

4 komentářů

  1. Mě snad nejvíc potěší chlupaté ponožky !! :D

    FIT MADDIE

    OdpovědětSmazat
  2. Já plánuju kamarádce koupit svíčku a pořád jsem přemýšlela, co koupit ještě k ní a teprve teď díky tvému článku mi došlo, že bych jí k ní mohla koupit nějaké hezké vánoční ponožky :)

    Another Dominika

    OdpovědětSmazat