5 tipů co dělat v zimě

by - prosince 22, 2017

S blížící se zimou mě napadlo sepsat 5 tipů, co se dá dělat v zimě. Vím, že určitě každý z vás ví, co chce dělat nebo co se dá v zimě dělat. Jenže každý máme něco svého, takže tady jsou moje tipy.


1. Dát si horký nápoj, zachumlat se do deky a číst si.

Není nad to si dopřát chvilku odpočinku. Celé léto jsme se těšili až bude za okny padat sníh a my se zahřejeme čajem, přikrejeme dekou a začteme se do nějakého příběhu (pokud vy ne, tak já rozhodně ano). Pro mě je to ten nejkrásnější pocit. Moci se začíst do příběhu, přestat vnímat okolní svět a vnořit se do jiného, pestrobarevného a zajímavějšího světa. Odprostit se od reality a nachvíli být tím hrdinou z knihy, který prožívá dobrodružství. Pokud to máte jako já, asi víte, co myslím. 2. Dát si maraton filmů nebo oblíbeného seriálu.

Zase budeme relaxovat. Já osobně mám raději seriály, na které koukám pořád dokola, když jsem nemocná nebo je právě venku zima. Pokud máte volno a nemáte moc povinností do školy nebo práce, je to určitě fajn způsob jak se zabavit a zároveň si užívat klidu. Je to pro mě další odproštění od reality (což dělám asi moc často?). Člověk si občas rád popláče nad nějakou dojemnou romantikou nebo se rád upřímně zasměje nad parádní komedií. Někdo se třeba i rád bojí a taky napíná, ale pro mě horory moc nejsou, já radši tu komedii, někdy i romantiku, ale ze všeho nejvíc fantasy.3. Teple se obléknout a jít na procházku.

Když je příznivé počasí, příroda vypadá skvěle i v zimě. Pokud někdo nerad lenoší nebo je aktivnější, procházka je dobrý nápad. Nemusí to být jen procházka. Já třeba miluji zimní sporty jako je lyžování a bruslení, takže stačí popadnout vybavení a vyrazit! Pohyb je přirozená a skvělá věc a taky po tom sezení u filmu nás už bolí zadek, žejo?


4. Začít nějaký projekt.

Tím myslím cokoliv. Ať už udělat prezentaci do školy, předělat (vylepšit) blog, začít na sobě pracovat, změnit životní styl, napsat knihu, naučit se vařit, učit se cizí jazyk a spoustu dalších věcí. Podle mě je ten pravý čas. Nebude vás totiž mrzet, že se svým projektem trávíte čas doma, protože venku stejně mrzne. Začít vlastně můžete s čímkoliv a kdykoliv, ale je lepší začít hned a nečekat do Silvestra, kdy si dáte na Nový rok nějaké předsevzetí, které stejně nesplníte, začněte teď, je správná chvíle! :)


Motivační nástěnka

5. Udělat si čas na sebe.

Tenhle bod vlastně souvisí se všemi předchozími body. Udělat si na sebe čas pro mě znamená nachvíli vypnout, nemyslet na povinnosti ani na nikoho jiného. Udělat si třeba masku na obličej, vykoupat se, upravit se, vzít si na sebe něco pěkného, udělat si radost nějakým dárkem (prostě si cokoliv zajít koupit), dělat vaší oblíbenou činnost (zasportovat si, číst, jít se projít, kreslit, zpívat si), jen tak si lehnout a odpočívat nebo si v hlavě uspořádat myšlenky a život.Co děláte v zimě nejraději vy? :)

You May Also Like

12 komentářů

 1. Maraton seriálů určitě plánuju přes svátky.
  A taky se přežeru.
  Pořáádně.

  OdpovědětSmazat
 2. všetko absolvujem, ale prvý a druhý bod vyhrávajú asi najviac! ♥.

  THE WORLD BY KEJMY | CHRISTMAS GIVEAWAY

  OdpovědětSmazat
 3. Dobré tipy. Maratón filmů a seriálů dělám každou zimu. Vždy udělám svařák nebo vánoční punč a koukáme na filmy. A máme i hafana, takže procházky jsou u nás také nutností :-)


  Inka blog - lifestyle and living

  OdpovědětSmazat
 4. Tak z tohohle mám nejradši to zachumlání do teplé deky a seriály, běda, aby mě někdo ve velké zimě hnal na procházku :D když už se ale občas donutím, je to fajn relax :)

  LENN

  OdpovědětSmazat
 5. Taky nesnáším zimu, takže si vždycky zalezu do pokoje a na https://www.oblibenehry.cz/games/category/11-skakacky.html skákací online hry. Já vím, možná si řeknete že je to hloupost, ale mě to prostě strašně baví, člověk si u toho fakt oddechne.

  OdpovědětSmazat
 6. My se v zimě věnujeme hokeji. Já na něj teda jen koukám, ale přítel ho i hraje. Sledujeme českou extraligu a i NHL. Přítel hokej hraje, ale ne nijak profi. Jsem ale ráda, že má svůj koníček a neleží jenom celé odpoledne na gauči. Já mám tak alespoň vždy tip, co mu můžu koupit. K Vánocům jsem mu koupila hokejku, kterou musím pořádně zabalit, aby hned nepoznal, že je to hokejka .

  OdpovědětSmazat