První týden na VŠ

by - října 02, 2017

Určitě hodně z vás řeší (nebo řešilo) zda jít na vysokou školu. I já se rozmýšlela, i když ono nebylo moc o čem přemýšlet. Prostě mě to tak napadlo, tak jsem si řekla, že to zkusím. Nechci psát přímo o tom, jak jsem si to představovala, že to bude super a realita byla úplně jiná. To vlastně ani není pravda. Ta realita se od představy tolik neliší. Sice mám za sebou první týden, ale chci se podělit o mé poznatky.Představovala jsem si, že to bude volnější, zábavnější a lepší než střední, takové kafíčkování a obědování mezi přednáškami. A zatím to tak i je. Věděla jsem, že když je to vysoká, bude to vyšší úrověň a bude vyžadováno něco trochu jiného než na střední. Na tohle jsem se připravila. Všechno si musíte zjistit a obstarat sami, což je někdy docela výzva, ale všechno zvládám v pohodě (zatím).


Přednášky mi vyšly docela dobře - jen na tři dny v týdnu a to mi vyhovuje (kvůli brigádě). Sice mám někdy do večera a to je težké se soustředit, je to změna oproti střední kde jsem byla zvyklá končit kolem druhé hodiny. Navíc prostory naší školy jsou celkem moderní, máme tam jídelnu, kde dobře vaří, úžasnou knihovnu a literární kavárnu. Je to celkem příjemné prostředí, kam ráda chodím. Zatím se mi to zdá super, ale to asi proto, že jsem na začátku a zatím se není co učit, i když už musíme psát seminární práci ze socioekonomické geografie (což je mimochodem "velmi zábavný" předmět :D). Časem mě asi to nadšení přejde, až přijdou testy a pak zkouškové období.


Taky záleží na oboru, který si vyberete. Já si vybrala ekonomiku a management a přesto jsme se pořádně k ekonomice ještě nedostali. Přesto, že mě zajímá jen ta ekonomika, musím se učit práva a politologii. Nejvíc se stejně těším na účetnictví.


Každopádně je to škola a jestli chci získat titul, něco pro to musím udělat a spoustu věcí se naučit. Ty informace se mi budou hodit do života a vzhledem ktomu, že bych jednou chtěla podnikat a konečně mám pocit, že tenhle obor je správná volba.
Chcete na VŠ případně chodíte nebo jste chodili? Dejte mi vědět do komentářů a podělte se se mnou o vaše poznatky :)

You May Also Like

16 komentářů

 1. Už je to pár let, co jsem ze školy pryč. Prvák byl těžký, všechno bylo nové, nikdo se s člověkem nemazlil. Ale když člověk překonal ty první dva semestry, bylo to pořád těžké a nikdo se s náma nemazlil, ale alespoň už si na to člověk zvykl :) Třeťák už byl docela super a ten jsem si fakt užívala. Tak si to taky užij :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni mi právě říkají, že to chce překonat ten začátek a udržet se :) Super, děkuji :)

   Smazat
 2. Pěkný článek :)
  Taky plánuju jít na VŠ, teď budu maturovat, tak doufám, že mi všechno vyjde podle plánů :)
  přeji hodně štěstí :)

  Vita Brunettes
  https://vita-brunettes.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Tak to držím palce a taky přeji hodně štěstí :)

   Smazat
 3. Ja som začala pracovať, ale občas si vravím že mi tá škola chýba :D Krásne napísané :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I rodiče mi radili ať jdu na VŠ, pracovat pak budu celý život, takže si to užiju až až :D Děkuji :)

   Smazat
 4. Já na VŠ nastupuji za pár dní :) stejně jako ty jsem původně měla jít na ekonomku, ale po týdnu mikroekonomie, matematických věcí apod. jsem byla nešťastná a věděla, že jsem vybrala špatně. Naštěstí ještě můžu přestoupit na mediální studia a moc se těším :) seminárku ze socioekonomické geografie jsme dostali ten první týden také, měla jsem chodit na VŠE :D tobě přeji hodně štěstí :)

  Lenn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň že jsi to zjistila včas a mohla ještě přestoupit :) Matika mě baví, přestože se s tím kolikrát trápím :D Děkuji, taky přeji hodně štěstí :)

   Smazat
 5. Když jsem nastupovala na VŠ také mi docela vadilo odpolední vyučování, nemohla jsem se soustředit, a sedět ve škole do 7 je vážně hrozná nuda. Nicméně jsem si už zvykla.
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono nám nic jiného nezbývá než si zvyknout. Většinou ty přednášky od rána jsou obsazené jako první, proto jsem se vrhla na předzápis co nejdříve, ale i tak jsem se nějakým večerním hodinám nevyhla :)

   Smazat
 6. Je normálne, že máš aj právo, bez neho sa v ekonomike zrejme ďaleko nepohneš. Účtovníctvo je asi jediný predmet, ktorý mám na strednej škole rada i keď o tých číslach sa mi niekedy aj sníva :D. Poznámky z ekonomiky sú však miestami dosť veľká výzva :D.
  Janie Hannagonova

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je mi to jasné, jenže mě ta práva vůbec nebaví. Tak to se mi zatím nestalo :D

   Smazat
 7. Hodně štěstí při novém studiu :) na VŠ chodím, do Brna, na práva :) a jako pře semestr to je jakž takž v pohodě, ale zkouškové stojí za to aneb žádný diplom není úplně zadarmo :D Hlavně se nenech prvním zkouškovým rozhodit nebo vydeptat;)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat