Jak být zorganizovaný

by - října 16, 2017

Taky máte někdy pocit, že je toho moc, že nestíháte a všeho máte až nad hlavu nebo často zapomínáte na důležité věci a už ani nevíte, kam jste si všechny potřebné věci zapsali? Tak to jste tu správně. V tomto článku sepíšu pár rad, jak být zorganizovaný. Nejlepší je mít všechno v jednom. Nějaký velký diář, kam můžete psát všechno, co potřebujete. Projekty do školy, směny na brigády, schůzky a srazy s přáteli, různé akce, rodinné oslavy, kdy má kdo narozeniny, kdy se co děje a tak dále. Jeden takový od Momenteeczech mám a jak moc se mi líbí najdete zde. Pokud ale chcete levnější variantu, nemám vám to za zlé. 

1) První rada (tip), kterou vám můžu dát - pořiďte si blok/diář a pište si vše do něj. Jakékoliv úkoly, schůzky, akce, cokoliv. Hlavně ať to máte na jednom místě a víte o tom. Není nic horšího, než mít po pokoji desítky lístečků s tím, co všechno musíte udělat a nevědět, kde jsou (s tím, že si nepamatujete vše, co na nich bylo napsáno).2) Pište si To Do listy, ale nemějte na sebe tak přehnané nároky. Není zrovna moc příjemné, když na svém listu máte na konci dne splněnou sotva polovinu úkolů. Pište si jen to nejdůležitější a taky třeba den (čas) do kdy daný bod musíte (nebo spíš chcete) splnit.


3) Přidělte svým úkolům důležitost. Nejlepší a nejefektivnější je si je seřadit od nejdůležitějšího po nejméně důležitý. Takhle dáte svým úkolům nějaké pořadí, ve kterém je máte splnit a nebudete si muset vybírat, co nejlehčího by se dalo udělat, ať máte alespoň něco splněno. 4) Pokud to jde, udělejte to teď ať je to cokoliv. Jakmile to odložíte na později, pravděpodobně se k tomu v nejbližší době nevrátíte a necháte to na poslední chvíli. A to se odrazí na výsledku. Také to souvisí s tím, že potom ani nemusíte stíhat ostatní úkoly.5) Jako poslední tip bych ráda uvedla, že pro přehlednost všech úkolů je dobré, když si je budete sepisovat podle kategorií. Třeba práce / škola / blog / kroužek / doma/ a tak dále. Takhle se vám to nebude motat všechno na jednom papíře.Shrnutí: Pořiďte si diář. Pište si To do listy, kde si úkoly rozdělíte podle kategorií a sepíšete podle důležitosti. A neodkládejte to :)

Máte vy nějaké svoje tipy na organizaci? Podělte se o ně se mnou do komentářů :)


You May Also Like

16 komentářů

 1. To že jsem si na začátku roku koupila diář byla nejlepší investice tenhle rok. Mám přehled o tom co mám udělat a o tom co mě čeká

  Moc hezky napsaný článek :)
  http://karolfromprague.blogspot.cz/?m=1

  OdpovědětSmazat
 2. Na mě bohužel diář ani žádné to do listy nefungují, nikdy si nevydržím věci dlouho zapisovat :( Na mě nejvíc funguje ten čtvrtý bod, udělat radši všechno to, co jde, hned :)

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mě zas nic jiného nezbývá, jsem totiž docela zapomnětlivá :D :)

   Smazat
 3. Já už nedám bez diáře ani ránu, je to záchrana ! :D

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
 4. Máš úplně dokonalý design blogu !:)
  ZanetMlcak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :) Je volně ke stažení na netu, jednou bych chtěla sama nějaký takový vytvořit :)

   Smazat
 5. Líbí se mi to jak jsi to dokonale popsala.
  Budu to muset taky vyzkoušet :)

  OdpovědětSmazat
 6. Diár je prostě základ všeho! Nemám ho, ale chci ho.Do mobilu si však zapisuji úkoly, co musím udělat (škola, blog,...) a řekl bych, že je to mnohem efektivnější, než si to psát někam na lístečky, které stejně poztrácím. :D

  Nejhorší je to však s tím odkládáním. Prokrastinace je svině a je velmi těžké se jí postavit.

  Nicméně skvělé tipy!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky občas píšu do mobilu, ale v tom diáři to mám jistější. Děkuji :)

   Smazat
 7. To Do Listy jsou na organizaci povinností fakt super :) Sama také používám :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 8. Diar je nevyhnutnosť :), bez toho by som bola stratená :) inak veľmi pekný a užitočný článok :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovědětSmazat