Jak jsem začala blogovat.

by - září 03, 2017

Začátky nebyly lehké, ale to nejsou nikdy. Když jsem si blog založila věděla jsem jen z části co to obnáší. Nevěděla jsem o čem psát, co a kde nastavit, sotva jsem věděla co to jsou HTML kódy a ani jsem nevěděla, že jde na blogger přidat motiv z internetu. A vůbec jsem nevěděla, co mě čeká. Prostě jsem to zkusila.Několik blogerek jsem v té době sledovala, takže jsem měla rozhled. Jeden blog jsem si dříve založila, ale nebyl úspěšný. Byl katastrofální. Nekvalitní fotky, články o ničem, hrozný design a nulová zkušenost. Blog nikoho nezaujal ani ho nikdo nenavštěvoval. To jsem ještě totiž nevěděla o facebookových skupinách blogerů. Teď, když o ní vím je to přece jen mnohem lepší.

Ze začátku jsem to brala tak, že to jen zkusím a uvidím. Snažila jsem se zlepšovat v psaní, vylepšovat a upravovat design, začala se učit o HTML, prohlížela a komentovala jiné blogy, hledala inspiraci, učila se s foťákem a spoustu dalších věcí. No a po dvou až třech měsících mě to pohltilo. Neskutečně mě blogování začalo bavit. To bylo taky díky tomu, že počet sledujících stoupal. Byla jsem ráda za každý komentář a každou odezvu, bez toho by mě to totiž tolik nebavilo.Tímhle vším chci říct, že jestli něco chcete začít dělat, tak začněte. Nečekejte na vhodnou chvíli ani nehledejte výmluvy v tom, že k tomu nemáte potřebné dovednosti. To je jako kdyby vás lákalo focení, ale vy byste to vzdali, protože to neumíte. Prostě s tím začněte a naučíte se to časem. Ani neposouchejte lidi, kteří vám to vymlouvají a odrazují vás od toho. Věřte si a dokážete to. Ale mějte na paměti, že je potřeba do všeho vložit vlastní úsilí, bez toho se neobejdete.

PS: Tento článek jsem sepsala, přestože jsem pořád na začátku. Jenom jsem prostě cítila, že jsem se posunula někam dál. Začínám si víc věřit, snažím se víc než dřív a chtěla jsem se s někým podělit o dobrý pocit z toho, že se mi podařilo přetrvat.Jaké byly vaše začátky, ať už v blogování, v práci nebo v čemkoliv jiném?

You May Also Like

12 komentářů

 1. Mám pocit, jako by to bylo o mně... Děkuji za článek :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není zač, já děkuji za komentář a přečtení článku :)

   Smazat
 2. Musím povedať, že máme veľmi podobnú cestu :)
  S prvým blogom som tiež nevedela nič o FB skupinách, články boli o ničom a fotky ani nehovorím

  www.simonazacko.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem v tom nebyla sama :) Díky za komentář a přečtení článku :)

   Smazat
 3. to je pekný motivujúci článok, nakoľko má pravdu - chce to chuť, odvahu a trpezlivosť. všetko príde vo chvíli, kedy má a úsilie, ktoré je do blogu vložené, sa časom vráti, len sa netreba vzdávať ;).

  KEJMY | GIVEAWAY.

  OdpovědětSmazat
 4. Já začínala s blogem už v 10 letech a to byla skutečná katastrofa :D ale jinak znovu jsem začínala letos někdy v dubnu na blogspotu a taky jsem neznala Fb skupiny a samozřejmě po měsíci na blog stále nikdo nechodil, tak jsem ho zrušila :D a v červnu začala znovu už s aktivitou ve Fb skupinách, na ostatních blozích... a teď jsem spokojená :)

  Lady Lenna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se mají lidé o tvém blogu jak dozvědět, je to lepší :).

   Smazat
 5. Pěkný článek, hezky se četl x3 (Hrozně ráda si čtu začátky ostatních blogerů a podobně xD)

  Já začala jako malá, aniž bych vlastně četla cizí blogy a podobně, prostě jsem tam začala psát příběhy a učila se s blogem až postupem času. Ale na ty doby vzpomínám docela dost ráda, bylo to takové nevinné období, kdy jsem svobodně psala příběhy a nepřemýšlela nad nimi (ne jako teď, kdy nad tím tak usilovně přemýšlím a zašmodrchávám, že po chvíli zapomenu, jak se vůbec jmenuju xD)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :)
   Taky nad tím někdy tolik přemýšlím, že už ani nevím co jsem chtěla sdělit.

   Smazat
 6. Já se teď pomalu odhodlávám k tomu, abych kompletně změnila desing. Moc se mi líbí například ten tvůj! :)
  Takže mě teď čeká spousta příprav, zkoušení a tak. Těším se. Ale možná počkám až po prvním semestru :D

  Gabux

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, i když je to free design z internetu, dalo to docela dost práce, než bylo vše podle mého. Takže přeju pevné nervy, ráda se podívám jak to pak dopadne :)

   Smazat