5 tipů, jak si užít školu

by - září 26, 2017

Tyhle tipy jsou sepsané podle mě, takže to berte s nadhledem. Někdo si školu neužije ani s desítkami tipů, a někdo zase žádné tipy nepotřebuje. Škola nás však dokáže pěkně vyčerpat. Tady je tedy pár tipů, jak si to užít nebo to alespoň přežít.1. Najděte si ve třídě kamarády.

Je to asi jasné, ale s kamarády je všechno lepší (a ono to kamarádství ve škole vždycky tak nějak vyplynulo). Nemůžu zapomenout na ty výbuchy smíchu na základce ani na ty blbosti, co jsme dělali na střední. Máte se do školy na co těšit.

2. Učte se.
To většina lidí nedělá nebo jen minimálně a nerada. Stačí si látku přečíst před písemkou alespoň třikrát a určitě si něco zapamatujete a z výsledku budete mít radost. Mě ta škola bavila víc až když jsem se zlepšila v prospěchu. Chápu, že každý jsme jiný a někdo potřebuje na učení času více a někdo méně, ale upřímně, nikdo nechce vypadat jako blbec ne? (Mě třeba moje svědomí nedovolilo něco nevědět.)3. Udělejte si DIY.
Zápisky jsem si raději psala do pěkného sešitu, který jsem si sama přetvořila, než do nějakého obyčejného. Tak nějak mě to povzbudilo a víc mě to bavilo.4. Neberte to zas tak vážně.
Je to jen škola. I když všichni říkají, že je škola na prvním místě, tak není. Já mám na prvním místě třeba zdraví, to je pro mě důležitější. Jasně, že pokud chcete dobrou práci, je potřeba alespoň maturita, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout bez zbytečného hrocení. Prostě to nepřehánět a nešílet z toho. (Zvláštní, že uvádím tenhle bod zrovna já.)

5. Udržujte si dobré vztahy s učiteli.
Tím nemyslím, že jim máte podlézat a tak dále. Jen se hodí, když s učiteli vycházíte (obzvlášť u maturity). To se mi osvědčilo. Navíc vám nikdo nebude dělat zbytečně problémy.
A někdy je s nimi fajn pokec (třeba i o hodinách) :D.


Díky za přečtení článku a do komentářů mi můžete napsat vaše tipy :)

You May Also Like

12 komentářů

 1. Myslím, že máš úplnou pravdu a v podstatě ze vsemi body souhlasim :)
  Preji hodne uspechu! :)
  https://vita-brunettes.blogspot.cz/?m=1

  OdpovědětSmazat
 2. Mě třeba DIY nikdy nebavilo, mívala jsem obyčejné sešity a tak :D teď jsem si koupila na vysokou obyčejné barevné desky a tím to bude u mě končit :D ale jinak souhlasím s kamarády a dobrými vztahy s učiteli. Díky tomu učení je důležité vybrat si správnou školu a obor. Protože jak se člověk musí učit něco, co ho vůbec nezajímá, je to peklo.

  LADY LENNA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě zas baví něco vyrábět, tvořit a tak, každý na to není no. Ano, děkuji za připomenutí s tím správným oborem, to je pravda :)

   Smazat
 3. Já nejsem vůbec typ na DIY... prostě moje kreativita je na bodu mrazu :D :D

  FIT MADDIE

  OdpovědětSmazat
 4. Vztahy s učiteli - přesně, chodit do školy a být aktivní. Řekla bych, že už to dělá docela dost. Samozřejmě záleží na tom, co studuješ :)

  Lenny v Dánsku

  OdpovědětSmazat
 5. Skúšala som rôzne DIY, ale mne teda vôbec nepomáhajú :D. Myslím, že priatelia sú asi to jediné, čo ma povzbudzuje v tom, aby som to nejak vydržala.
  www.janie-hannagonova.blogspot.sk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si udělala ty sešity, co jsou nahoře na obrázku a po včerejších přednáškách mám pocit, že mi to taky nepomůže :D :)

   Smazat
 6. Tipy to jsou skvělý a pravdivý, bohužel se mi ne všechny daří dodržovat. Třeba všechny možné DIY do školy se mi vždycky moc líbí, ale ještě nikdy se mi je nepodařilo zrealizovat :D

  Another Dominika

  OdpovědětSmazat