Proč jsem si založila blog?

by - června 18, 2017

Řekla jsem si: je hodně lidí co má blog, tak nevím jestli se uchytím, ale na druhou stranu jsem si řekla: dneska má blog každý druhý a podařilo se jim nabrat sledovatele a nějak lidi zaujmout, tak proč bych to nedokázala já?


Vždycky jsem psaním ráda vyjadřovala svoje pocity, myšlenky, názory... Ovšem jsem byla jediná, kdo si je mohl přečíst. Psala jsem buď do deníčku nebo do počítače, někdy i jen tak někam do mobilu nebo na papír. Bavilo mě to. Byl to dobrý pocit, ze všeho se vypsat, když mě něco tížilo. Vlastně se mi podařilo nechat svoji minulost (ty části, které jsem chtěla zapomenout) za sebou, až když jsem si o tom všem sepsala příběh. Musela jsem to ze sebe dostat.

Ráda se dělím o svoje myšlenky a mým celoživotním snem je napsat knihu. Takovou, která bude úspěšná (alespoň v ČR). Dokonce jsem jich i pár začala psát, ale po nějaké době je smazala s tím, že to je blbost a nikomu by se to nelíbilo. Bohužel mám na sebe vysoké nároky. Jednou jsem začala psát knihu, kterou nemůžu dopsat, protože jsem ji začla psát dohromady s někým, s kým už se nebavím. Takže musím začít od znova.

Tak mě prostě napadlo, že si svoje dovednosti zkusím zlepšovat na blogu. Samozřejmě blog chci zároveň rozvíjet (vylepšovat) a chci, aby o něm vědělo více a více lidí. Nedělám to proto, že to dělá každý. Bohužel se mi dost často stává, že toužím dosáhnout něčeho, co v se v nějakou chvíli stane IN a dělají to všichni. Jenže já to začnu dělat pozdě. No a pak vypadám jako ovce :D Ale to jsem odbočila.

Zkrátka jsem chtěla dát světu a lidem v něm najevo, že tu jsem, a že se s nimi chci o něco podělit. Stále ještě přemýšlím, o čem všem můj blog vlastně bude. Asi budu přidávat to, co mě zrovna napadne, a o čem by mě bavilo psát. Později bych se také zaměřila na témata, která budou moje sledovatele (pokud tu nějací budou) zajímat.

To je asi prozatím vše. Přeji všem krásný zbytek dne :) 

You May Also Like

9 komentářů

 1. Jo, cením, že s blogováním začínáš kvůli sobě a ne kvůli vidině slávy. :) Viděla jsem tu jednu chybku v interpunkci, před "aby" se píše čárka. Ale to je maličkost, taky mi to sem tam ujede a mám ještě co zlepšovat. Tak snad už jenom můžu popřát hodně štěstí!
  jsem Katrin

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedokázala bych ani psát, kdyby mě to nebavilo. To vím, přehlédla jsem to, děkuji za upozornění. Díky :)

   Smazat
 2. Hodně štěstí s blogem :) píšeš sympaticky :) mám to stejně, s blogem jsem začínala už před 8 lety, ale tehdy jsem byla v podstatě ještě dítě články neměly úroveň :D pak jsem se od toho na pár let vzdálila a teď začínám znovu s blogem :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :) To chápu :D Já začla před rokem, a taky nic moc, tak teď už to snad vyjde :D Tobě teda taky hodně štěstí :)

   Smazat
 3. Já vždy blog chápala jako deníček. Pokud píšeš o něčem, co zajímá čtenáře, můžeš mít informační web s článkama, nebo vpodstatě noviny. Blog je něco na pokračování. Příběh života. Nemusíš mít důvod začít, nemusíš mít spousty čtenářů, píšeš to pro sebe. Čtenáři jsou příjemný bonus pro zpětnou vazbu :)
  Zápisy, jako jsou tento, jsou tím, co mě na blogy jiných přivede, a emčně nabité zážitky to, co mě tam udrží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě nesouhlasím, blog má spoustu forem a deníček je jen jedna z nich. Případně není problém je kombinovat, jako to dělám třeba já na Frogosu. :) Jinak článek ok. Taky mám časem v plánu něco podobného, ale trochu jinak i se zpětným pohledem. :)

   Smazat
  2. Já to tedy beru jako deníček ale zároveň jako i něco jiného :) Já vžycky hledám důvody, takže jsem ho potřebovala. Nechtěla jsem s tím začínat prostě jen tak. Jinak díky za komentář :)

   Smazat
 4. Já jsem s blogováním začala už ve 13 letech, což už je docela dávno. Nyní mám nějakou chviličku nový blog. Založila jsem si ho protože jsem introvert, takže mě vyhovuje psaní článků a vidina toho, že jsou takový lidé co se zajímají o to stejné o co já třeba. :) A moc mě baví psaní a focení.
  Přeji ti všechno dobré ! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vás, co jste si založili blog takhle brzy obdivuji :) Já sotva věděla co je internet, jediné co jsem zvládla bylo hrát simíky :D To je i umě jeden z důvodů :)
   Děkuji za komentář, také ti přeji hodně štěstí s novým blogem! :)

   Smazat